شهردار و معاوندکتر ایرج شهید باهر
شهردار کلانشهر تبریز
حسین عالی باف
معاون هماهنگی امور مناطق، سازمانها و شرکت‌ها
 
 نظام پیشنهادات
 
 نظر سنجی
عملکرد معاونت را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 پیوندهای ضروری
 
 
مهمان : 0
امروز : 4
ديروز : 13
ماه : 448
سال جاری : 1325
 
تاریخ : دوشنبه 22 آبان 1396     |     کد : 461

شهردار تبریز عنوان کرد:

پروژه مغازه‌های سنگی، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری تاریخی

شهردار تبریز با اشاره به این که صیانت از معماری اصیل ایرانی و آذری، از نیازهای مهم در ساخت‌وسازهای شهر تبریز است، گفت: پروژه مغازه‌های سنگی، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری تاریخی است.

به گزارش شهریار، دکتر ایرج‌‌شهین‌باهر در بازدید از طرح پیاده‌راه و احیای جداره‌های مغازه‌های سنگی با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح داش‌ماغازلار، با همکاری کارشناسان میراث فرهنگی و پس از مطالعات اساسی، عملیاتی شده و با توجه به موقعیت طرح در محدوده مرکزی شهر، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری اصیل تاریخی به شمار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: پیاده‌راه معروف داش‌ماغازالار، از مسیرهای تاریخی است که پیش‌تر به ثبت ملی نیز رسیده است؛ با این حال، برخی نابسامانی‌ها، زواید بصری، حفاری‌ها و انشعابات پراکنده، موجب مخدوش‌شدن چهره کلی این بافت تاریخی شده است.
شهردار تبریز اضافه کرد: شهرداری منطقه ۴ تبریز، به منظور جبران همین نابسامانی، با اجرای مطالعات معماری و طی همکاری با کارشناسان میراث فرهنگی، سامان‌دهی و احیای جداره‌های را در این مسیر ۲۰۰ متری آغاز کرده است.
شهین‌باهربر لزوم تسریع در اجرای پروژه با حفظ شاخص‌های فنی و کیفی تاکید کرد و افزود: مطابق زمان‌بندی ارائه‌شده، در دی ماه مصادف با آغاز برنامه‌های گردشگری ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد.
شهردار تبریز با قدردانی از همکاری اصناف و مغازه‌داران این پیاده‌راه اظهار داشت: علاوه‌ بر دستاوردهای تاریخی و فرهنگی پروژه، پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح، دست‌کم ۲۰ درصد ارزش افزوده این محور را افزایش دهد؛ همین امر، می‌تواند یک انگیزه مضاعف برای همکاری اصناف محترم داش‌ماغازالار در حفظ و نگهداری پروژه باشد.
وی همچنین در این بازدید، از مدیریت فنی و عوامل اجرایی پروژه نیز قدردانی کرد.


حسین عالی‌باف
نوشته شده در   دوشنبه 22 آبان 1396  ساعت  07:19   توسط   حسین عالی‌باف    تعداد بازدید  155
ویرایش شده در سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 07:55 توسط حسین عالی‌باف
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
 
 
 
 اسلایدر پاصفحه پوسته جدید